Buna ziua!Pt un bolnav de alzeihmer stiti cumva injectiile cerebrolysin la cat timp se pot repeta?

Alzheimer

Postata de mary 1980 cu 6 ani in urma.

si care ar fi durata unei cure

Raspunsuri (2)

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Buna seara. In principiu, ca regula de tratament, se fac 10 injectii, una/zi, timp de 3 luni - pana in ora 16. Se prefera administrarea intravenos, daca totusi nu se poate, atunci intramuscular. Se evita tratamentul in lunile calde ale anului.

mary 1980

acum 6 ani

După cura de 3 luni la cât timp se repeta?...Mulțumesc frumos