boala alzhzeimer

Alzheimer

Postata de dorina150 cu 14 ani in urma.

sint din resita ...mama mea are aceasta boala as dori sa stiu unde as putea sa o internez in apropiere fiind faza de inceput sa ramina macar in stadiul acesta ...sintem doar noi 2 eu am mina rupta si mie ff greu ....va multumesc

Raspunsuri (1)

doriana zaha

acum 14 ani

sunt cadru medical si lucrez intr un spital de psihiatrie. pacientii cu boala mamei dv. sunt internati in sectia de geriatrie.acolo sunt ingrijiti foarte bine,trebuie doar sa treceti dv. peste prejudecatile ce le avem fiecare despre internarea la psihiatrie.alzheimerul este o boala cu multe tulburari psihice care fara un tratament si ingrijire 24 de ore din 24,pun in real pericol viata pacientului si uneori si a celor din jur.cu stima doriana