Boala Alzheimer

Alzheimer

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Stimate domnule doctor,
Tatal meu este diagnosticat cu boala Alzheimer de 3 ani.Nu a asuportat tratamentul cu ariceot iar acum nu mai suporta nici exelonul.Are anxietate permenenta, lipsa poftei de mancare si insomnii( pe langa tulburarile cognitive). Acum ia zoloft pentru depresie, anxiar pentru neliniste si seara rivotril, sedocalm.In paralel ia simvacard, gingi biliba.dar nu se simte deloc bine, iar mama, care este diabetica insulinodependenta, deja nu mai poate sa-l ingrijeasca.Tata are 80 ani, iar mama 69. Va rog sa ma ajutati cu un sfat

Raspunsuri (1)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

Stimate domnule doctor,
Tatal meu este diagnosticat cu boala Alzheimer de 3 ani.Nu a asuportat tratamentul cu ariceot iar acum nu mai suporta nici exelonul.Are anxietate permenenta, lipsa poftei de mancare si insomnii( pe langa tulburarile cognitive). Acum ia zoloft pentru depresie, anxiar pentru neliniste si seara rivotril, sedocalm.In paralel ia simvacard, gingi biliba.dar nu se simte deloc bine, iar mama, care este diabetica insulinodependenta, deja nu mai poate sa-l ingrijeasca.Tata are 80 ani, iar mama 69. Va rog sa ma ajutati cu un sfat