amnezia la copii

Alzheimer

Postata de Alina Gabriela7 cu 13 ani in urma.

buna. am o problema cu fetita mea de 5 ani. de cteva zile (2-3) am observat ca uita foarte des ce face, chiar si lucruri importante pentru ea sau lucruri le le-a facut cu putin timp in urma. de exemplu: azi a cazut si sa lovit la cat, sa plans ca o doare iar dupa doua ore cand am intrebat-o a zis ca nu a dutut-o, la culcare si-a baut laptele isr la 15 min. a inceput sa planga ca nu i-am dat laptele la culcare si cu cat insistam cu atat era mai convinsa ca nu la baut ca nu i l-am adus ...nu tine minte ce a mancat in ziua respectiva , daca sa jucat cu anumite jucarii sau daca a fost la baie inainte de culcare...ma poate ajuta cineva?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Da, mergi cat de repede cu copilul la un medic neurolog sau neurochirurg. Gasesti medici bun in Bucuresti la spitalul Obregia sau la Bagdasar Arseni (amandoua spitalele sunt in aceeasi curte). Sau gaseste tu un medic dar REPEDE.

psiholog Ioana Panculescu

acum 13 ani

iti recomand un medic neurolog dar pe email [email protected]