Alzheimer

Postata de U & ME cu 11 ani in urma.

Bunica mea are 70 de ani şi suferă de boala Alzhimer deja de cam 3-4 ani. Ce putem să facem ca s-o ajutăm? Există un remediu sau va trebui să sufere în continuare?

Raspunsuri (2)

Psih. Roxana Olaru

acum 11 ani

Buna ziua,

Remediu nu exista din pacate. Cu ajutorul medicamentelor si a stimularii cognitive (www.ropsiho.ro) poate fi incetinit ritmul de evolutie al bolii.

Dr Anghelea Adina

acum 11 ani

Ccel mai nou remediu de pe piata, care se pare ca este recomandat in Alzheimer si ar produce efecte benefice este ASEA . Este relativ nou, de un an de zile aparut, fara efecte secundare.
Daca ati epuizat celelalte metode il puteti incerca. Din relatarile pacientilor cu Myasthenia gravis, Oboseala cronica, pacienti mai in varsta, am inteles ca rezultatele sunt multumitoare.