Alopecie?

Alopecie androgenetica

Postata de Florin cu un an in urma.

Este recomandat diprophos la alopecie? Dacă este , ce doza .
Va mulțumesc .

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Alopecia poate fi cauzata de mai multi factori, inclusiv dezechilibre hormonale, stres, boli autoimune sau probleme cu scalpul. Tratamentul alopeciei depinde de cauza subiacenta si poate fi diferit pentru fiecare persoana.

Este important sa discutati cu un medic dermatolog despre optiunile de tratament disponibile pentru alopecie si sa urmati instructiunile medicului in ceea ce priveste doza si durata tratamentului.

Va recomandam sa va programati la un medic dermatolog: https://www.clickmed.ro/medic/dermatologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Ingrijirea-parului/alopecia-caderea-parului-chelia-sau-calvitia_1378
sfatulmedicului.ro/Ingrijirea-parului/caderea-parului-ce-afectiuni-poate-ascundei_7570