Exfoliere de piele

Alergii

Postata de JustmIRu cu 13 ani in urma.

In urma cu mai bine de 6 luni mi-a aparut o pata alba mica...ca o exfoliere de peiele in zona inginala, nu i-am dat prea mare importanta dar sa extins destul de mult, iar cand transpir imi provoaca mancarime... timpul imi este foarte aglomerat si nu am timpul necesar pentru a merge la o investigatie medical, pierd foarte multe ore si am nevoie de timp pentru invatat si munca si pentru odihna necesara organismului

http://img7.imageshack.us/i/dscn0303ic.jpg/
http://img291.imageshack.us/i/dscn0300c.jpg/
http://img607.imageshack.us/i/dscn0301s.jpg/

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 13 ani

Pare a fi o micoza (ciuperca). Aceasta, netratata, se extinde si se inrautateste si in plus de multe ori este foarte contagioasa. Iti recomand sa iti faci timp sa mergi la un medic dermatolog. Risti sa ajunga chiar la organele genitale si atunci va fi si mai grav, si mai greu, si mai neplacut de tratat. In plus, bolile din sfera genitala lasate netratate pot duce la infertilitate. De asemenea, la consult si tratament trebuie sa mearga si partenera ta. Nu stiu de unde esti, in Bucuresti exista o clinica de dermatologie numita Bioderm unde ti-ai putea face programare foarte usor, intr-o ora ai scapat.

Sanatate multa!

JustmIRu

acum 13 ani

Persoana de la care se presupune ca as fi luat aceasta ciuperaca, nu are nici o problema.. si daca ar fi avut a fost tratata pentru ca si-a facut un control amanunti si sa tratat pentru toate probleme... a parasit tara...spre binele ei ....

Iuli

acum 13 ani

Anumite persoane au imunitatea mai scazuta. Ciupercile nu se iau doar prin contact sexual sau de la partener, se pot lua si din alta parti (de exemplu ai strans mana cuiva care purta aceasta ciuperca si apoi fara sa te speli pe maini ai pus mana in zona genitala). Este totusi posibil sa fi luat de la partenera (si la ea sa nu se fi manifestat la fel sau in acea zona sau deloc) si atunci ramane sa tratezi si tu "cadoul" pe care ti l-a lasat...

JustmIRu

acum 13 ani

Mda... sa zicem ca este un cadou superb... care imi da batai de cap... o sa merg la un control chiar maine, sunt suparat pe mine ca nu am tratat problema mai devreme... dar maine merg la un control neaparat

simion

acum 13 ani

Mergeti la un dermatolog. Cu cat mai repede cu atat mai bine. este bine unde a ziz Iuli. Sunt doar profesionisti acolo.

JustmIRu

acum 13 ani

Am rezolvat problema multumesc...

Andreeaaaaa

acum un an

Buna! Ce diagnostic ai avut?