Copilul Meu Stranuta

Alergii

Postata de year1 cu 12 ani in urma.

copilul meu cind se trezeste stranuta si-i curge nasul.are 5 ani.se poate vindeca fara tratament in timp? specific eu am rinita alergica sezoniera.

Raspunsuri (7)

eva40

acum 11 ani

Copilul dvs are alergie la pene si mucegai pe deoparte si are parazitoza masiva.
Sa nu-i dati lapte si zaha,vitamine.
faceti-i un tratament cu Paraprotex 2x1 pe zi o luna de zile dupa care Noni liquid 2 capace /zi

copilul dvs va fi de nerecunoscut,in primele zile de tratament va avea un pic scaunul moale,nu diaree,dar o sa-si revina perfect-fara efecte secundare

year1

acum 11 ani

multumesc pt raspuns dar copilul meu nu este alergic la pene el nu doarme pe perne si nu am asa ceva in casa si nici mucegai nu am noi locuim la bloc.pt parazitoza am facut anul trecut coproparazitologicul si nu are,in final nu stiu ce are.

eva40

acum 11 ani

va inteleg:) ,in schimb lucrez cu foarte multi oameni,care la fel au facut acele analize ....chiar credeti ca se vad toti parazitii in coprocultura?
Ce faceti cu cei care sunt pe ficat,inima,sange,ochi,creier,pancreas sau oriunde in alta parte?Cititi va rog materialul de mai jos ...poate ma veti crede.
Apropo,in bloc este frecvent peretele cu mucegai.Nu se vede cu ochiul liber.
Iar daca nu e alergic,evident are parazitoza.
cititi va rog

eva40

acum 11 ani

PARAZITII provoaca cancer si alte boli grave
Stiai ca organismul tau este colonizat de o multime de paraziti care mananca zilnic din
tine?Vrei sa accepti sau nu, realiatea este ca toti avem in noi diferite specii de paraziti care ne consuma substantele nutritive si ne expun unor boli infioratoare.
Toti oamenii au?
Fara exceptie!
Iti aduc la cunostinta ca oamenii de pe planeta se impart in 2 categorii:
1. Oameni care se detoxifica(periodic) de paraziti.
2. Oameni care NU se detoxifica de paraziti
Asadar nici NU se pune problema organismului neinfestat.
Suntem cu totii mult prea expusi, cu atat mai mult in aceste vremuri cu aer poluat, apa murdara si mancare infestata.
Partea buna este ca…
…daca ai un stil de viata sanatos si echilibrat, care-ti asigura un sistem imunitar puternic, corpul tau este capabil sa tina cat de cat sub control majoritatea parazitilor cu care te infestezi, INSA daca nu ai grija de sanatate, ai toate sansele ca mai devreme sau mai tarziu parazitii sa-ti produca o gramada de boli.
Legatura dintre Paraziti si BOLI
Dupa mai multe experiemente, cercetatoarea Hulda Clark a ajuns la concluzia ca multe din bolile cu care se confrunta omenirea in zilele noastre sunt produse de un anume parazit. Ea a scris si despre aceste descoperiri revolutionare in cartea “Vindecarea tuturor formelor de cancer” – pe care v-o recomand chiar daca nu aveti cancer.
Cercetatoarea a descoperit in experimente ca:
+ organismele TUTUROR pacientilor bolnavi de cancer erau supraincarcate cu parazitul Fasciolopsis buskii (un vierme plat).
+ TOTI pacientii cu boli de piele erau supra-infestati cu viermi cilindrici(oxiuri,limbrici
+ TOTI pacientii cu acnee rosacee erau puternic infestati cu parazitul Leishmania.
+ TOTI diabeticii aveau trematodul pancreatic al bovinelor – Eurytrema.
+ TOTI cei care sufera de migrene au nematodul Strongyloides.
+ personele cu ASTM au ascarizii in plamani.
+ Multe persoane care fac infarct au viermi in inima.
+ Parazitii care ajung la creier produc BOLI PSIHICE, in special schizofrenia
+ Persoanele care transpira excesiv noaptea sunt supra-infestate cu ascarazi.
Si lista poate continua…
Asadar Hulda Clark a tras concluzia ca parazitii reprezinta o componenta esentiala in producerea a 90% din bolile cu care oamenii se confrunta in ziua de astazi.
De ce sunt parazitii periculosi?
Parazitii colonizeaza de obicei colonul si intestinul subtire al oamenilor, unde pot produce boala Chron sau polipi, insa pot ramane si inofensivi daca gazda are un sistem imunitar puternic si o flora intestina echilibrata.
Partea p***a incepe atunci cand parazitii reusesc sa treaca din intestine in restul organismului si se instaleaza in alte organe, cand incep sa apara bolile. Trecerea din intestine in alte organe se poate realiza pe fondul unei flore intestinale dezechilibrate si DOAR in conditiile in care organismul este infestat cu alcool izopropilic.
Insa Atentie! Parazitii nu pot supravietui in alte organe in afara de intestin, decat in prezenta ALCOOLULUI IZOPROPILIC (un produs secundar al industriei petrolului, folosit ca solvent).
CUM ajunge alcoolul izopropilic in corpul tau?
Foarte simplu, deoarece e o substanta la care suntem cu totii expusi in aceste vremuri. El se gaseste in: majoritatea sampoanelor(si patrunde prin piele in corp), in sucurile din comert, in produsele cosmetice, in apa de gura, in fixativul pentru par, in toate produsele pentru barbierti, in cafeaua decofeinizata, in cerealelel prelucrate, in diferite medicamente…si lista continua.
Mai mult decat atat, specia comuna de bacterii clostridium produce alcool izopropilic in intestinul tau.
Ideea e ca suntem atat de expusi incat chiar NU avem cum sa ne ferim. Asta e realitatea, oricat de infiorator ar suna.
Insa vestea buna este ca Dumnezeu ne-a lasat in natura exact leacurile de care avem nevoie, pentru a ne curata periodic organismul de paraziti.
1. Faza de inceput (deparazitarea) - in care se face tratament intesiv pentru a elimina parazitii si ouale acumulate.
2. Faza de mentinere - in care se ia 1 tb/zi tratamentul, pentru a preveni o noua supra-infestare – pe care ar fi bine s-o tineti regulat.
1. Paraprotex
Programul 100% natural de eliminare a parazitilor
Dureaza 8 saptamani ! fara efecte secundare
Iata programul pe cele 8 saptamani:
* Dupa cum vezi tratamentul are 2 FAZE:
1. Faza de inceput (deparazitarea) - in care se face tratament intesiv pentru a elimina parazitii si ouale acumulate.
2. Faza de mentinere - in care se ia 1 tb/zi tratamentul, pentru a preveni o noua supra-infestare – Se repeat de 3 ori pe an-Simplu, nu?
Respectand aceste principii vei ajuta ENORM corpul in lupta cu parazitii, la care suntem cu totii expusi in fiecare zi.

COMPOZITIA:

Quisqualis indica-fruct
Chenopodium pulbere
Berberis vulgaris-extract
Commiphora myrrha
Eugenia caryophyllata-ulei
Tabebuia impetiginosa-pulbere
Juglans nigra
Citrus paradisi
Allium sativum-pulbere
Quisqualis indica

 Planta de ornament din India,se folosesc semintele si frunzele
 Se foloseste in dermatite,diaree,febra.
 Amelioreaza durerile abdominale
 LAMAITA
 S-a folosit si in Egiptul antic,ca si planta medicinala.
 In tulpina si radacini se afla puterea tamaduitoare.
 Are efect antibacterian,dezinfectant.In special in afectiuni urogenitale se foloseste cu succes.
 Intareste sistemul imunitar,efecte bune in dureri articulare,conjungtivita
Berberis vulgaris
 Aceasta plantaeste amintita si in biblie
 Inbunatateste digestia,hepatoprotector, detoxifiant.
 Bogat in potasiu,natriu,zinc si chlor.
Cuisoare
 Condiment,Antioxidant
 Distruge parazitii,microbii si ciupercile
 Intareste sistemul imunitar si incarca energetic organismul.
Nuca
 Da senzatie de satietate.
 Se foloseste in colici intestinale.
Nuca neagra
 In Europa se foloseste de secole ca tratament naturist.
 Contine Iod,care are efect antimicrobial.
 Omoara parazitii de toate tipurile
 Eficient in boli dermatologice(herpes,dermatita,infectii)
 Contine:Mangan, magneziu, calciu, seleniu, fier, clor, vit. A-, C-, B1-, B2- B6
Tabebuia impetiginosa
 De mii de ani este leacul popoarelor din America de Sud
 Efect antimicotic,se foloseste impotriva a orice tip de paraziti.
 Ajutor in tratarea durerilor de articulatii si herpes
 Continevit. A-, B- si C, zinc,seleniu,fier,magneziu,mangan. Are un efect antimicotit demonstrat
 Iarba de smirna
 Efect antiparazitic puternic.
 Originala din Mexic si America de Sud,se folosesc semintele si frunzele
Seminte de Grapefruit
 800 vírusi- si bacterii, peste 100 de ciuperci are efect puternic.
 Dezinfectant deosebit, fara efecte secundare.
 Protejeaza flora intestinala.
Usturoiul:
 De 3000 de ani se foloseste in medicina .
 Are efect benefic asupra circulatiei sangvine,inima, plamani, digestie,antibiotic.natural,scadecolesterolul,regleaza hipertensiunea arteriala,elimina parazitii intestinali.
 Itarestesistemul imunitar
PRODUS SPECIAL: ParaProteX
Contine NUMAI substante naturale. Intareste sistemul imunitar,detoxifiant,antibacterian,
dezinfectant,antimicotic,antiparazital,antiinflamator. dozare: 3 tablete/zi
Alte remedii care ajuta in lupta cu parazitii:
2. Usturoiul -il gasesti sub denulirea GARLIC
Desi este cunoscut pentru calitatile anti-parazitare, anti fungice, anti bacteriene si de antibiotic natural pe care le are, beneficiile usturoiului merg mult mai departe de atat.
Eu de exemplu in ultimii 2 ani n-am luat niciun medicament alopat, indiferent ca am avut ferba 39-40. De fiecare data cand racesc imi fac un suc de lameie si mananc cativa catei de USTUROI. In acesti 2 ani n-am fost racit niciodata mai mult de 3 zile, iar trratamentul nu a dat niciodata gres.
3. Oregano Oil
Un alt supliment MIRACULOS. Si nu exageraz deloc. E unul din cele mai bune remedii pentru paraziti, insa are multe alte benefiii.
Curata intreg oganismul metale grele toxine si, de purifica sangele, detoxifica ficatul, detoxifica intestinele, are efect antiinflamator,sinusita,problem dermatologice,micoza unghii,candida albicans, ajuta flora intestinala, are efect benefic in infectii bacterial,viroze ,stafilococ,streptococ , repara leziuniile din intreg tubul digestiv( de la gingivita, rosu in gat …pana infectii urinare), si foarte multe alte beneficii.
Administrare: 3x 10 picaturi pe zi,uz extern sau inhalatii
4. Probioticele si Prebioticele PROBIOBALANCE
Flora intestinala este bareiera dintre parazitii, bacteriile daunatoare si virusii din intestin si restul organismului. O flora intestinala echilibrata si sanatoasa va lasa doar nutrientii necessari sa treaca in organism , blocand orice altceva.
Pentru a mentine aceasta flora sanatoasa este esential sa consumam regulat probiotice si prebiotice.
* Probioticele sunt bacterii benefice precum cele dn intestin, care se se gasesc in produsele fermentate, in special IAURTUL si KEFIRUL.
Atentie! Iaurtul facut de casa bate la orice ora d.p.d.v calitativ, orice iaurt din comert. Asadar mai bine cumpara lapte proaspat de la tarani si pune-l la prins, decat sa-ti dai banii pe cele din comert, facut exclusiv pentru a produce cat mai multi bani, si atat.
* Prebioticele sunt alimentele care hranesc bacteriile benefice din flora intestinala: cicoarea, napul, ceapa cruda, usturoiul crud, sparanghelul, taratele de grau, fasolea si mazarea, spanacul si legumele cu frunze verzi, banana, ovazul etc.
5. Vitamina C 1000,300,500 sau C plus de la Calivita
Vitamina C joaca un rol esential in functionarea optima a organismului, cu atat mai mult in eliminarea eficienta a parazitilor.
ATENTIE! Vitamina C de calitate NU SE p***aCI SE INGHITE
Vitamina C e un micronutrient format din: Rutina, Bioflavonoide, Factorul K, Factorul J, Factorul P, Tyrosinasa, Ascorbinogen,Acid ascorbic.
Suplimentele din farmacii cu Vitamina C contin doar acid ascorbic, in timp ce in Vit. C de la CALIVITA are TOATE componentele.

eva40

acum 11 ani

e un material amplu,daca ar fi copilul meu,as lua treaba asta in serios.Zilnic vad copii care sufera ,si nu mi-e usor.In schimb dupa 15-30 de zile,in functie de varsta,ii vad sanatosi si asta ma bucura

Alexandra

acum 11 ani

Copilul meu de cateva zile stranuta.Are 2 luni si o saptamana iar nasul nu ii curge. Ce pat sa fac sa evit o eventuala raceala??

Mirela

acum 10 ani

Buna ziua ma inteapa des in stanga chiat
partea cu inima ma trezesc intepsturile
si noaptea din somn ce ar putea fi ?