Urzicaturi pe piele, posibile cauze?

Alergii

Postata de MembruMobileApp1470757353 cu 7 ani in urma.

Buna ziua! Fetitei mele, in varsta de 10 ani , ii apare si-i dispare de pe corp(in special pe trunchi, mai rar pe membrele inferioare) ceva ce seamana a urzicatura. Ciudat e ca daca trec usor cu unghia pe pielea ei, apare si urzicatura. Apar mai multe sau doar una, apoi dispar si apar in alt loc. N-am introdus nimic nou in alimentatie. Nu are alte simptome, nu vomita, nu o doare nimic. Ce poate fi? Va multumesc!

Raspunsuri (1)

Utilizator11584744043

acum 2 ani

Si fiul meu are aceste eruptii de mic. Ati descoperit care este cauza?