urticarie

Alergii

Postata de miyrrella cu 14 ani in urma.

.buna.am urticarie de cativa ani.luam in fiecare zi cate un comprimat de claritine,dar acum nu mai pot luat deoarece alaptez.ce as putea lua?

Raspunsuri (2)

raluca

acum 14 ani

Buna Mirrella,
Mergi la medicul de familie poate va sti el ce sa-ti dea, mai ales ca alaptezi. Din cate stiu, trebuie sa tii si un regim alimentar, ca sa elimini toxinele. Medicamente pentru urticarie sunt multe cum ar fi (Xyzal), dar daca alaptezi nu sunt indicate, de aceea trebuie intrebat medicul de familie. Pe curand

adriana555

acum 14 ani

Eu cred ca daca ai lua Clorocalcin ar fii bine.