urticarie

Alergii

Postata de dana/dana cu 14 ani in urma.

Buna tuturor, sunt Dana,am si eu o problema grava, am urticarie de mai bine de 6 luni.Am consultat mai multi doctori , am luat tot felulu de medicamente dar urticaria nu dispare sau mai bine zis nu mai e atata de abundenta.va rog dak ati avut un caz asemanator ce tratament ati luat? nu au putut sa-mi spuna de la ce exact am alergia asta
multumesc mult
sanatate

Raspunsuri (7)

Adrienne

acum 14 ani

Ai facut un test alergologic ?

dana/dana

acum 14 ani

nu am facut, nu mi-i sa cerut dar o sa intreb sa mi se faca asta:)
multumesc

dana/dana

acum 14 ani

buna katy, am fost alt medic, mmi-a facut aanalize si am helycobacter, am urmat tratament pt 10 zile dar inca mai am urticaria, o sa merg sa insist iarasi pt acel test
multumesc mult

dana/dana

acum 14 ani

scz am uitat sa mentionez ca am si hepatita B , sa fie oare din aceasta cauza?

Adrienne

acum 14 ani

In acest caz, este bine sa faci analizele neceasare, sa vezi ce mai face si ficatul. Multa sanatate !

TundeB

acum 14 ani

Va rog sa-mi povestiti si mie finalul acestei povesti!!!!!
Si eu ma confrunt cu problema asta de uricarie de citiva ani...in ultimele doua luni imi apar continu!!!Am fost la alergolog dar pur si simplu nu mi se pot face testele de alergie pina nu mi se trag macar din zona miinilor...Am luat Claririne,Prednison,Xyzal,Fenistil,Telfast 180....si nici o ameliorare....

Filiz

acum 11 ani

Si eu ma confrunt cu aveeasi problema. Imi apar blande pe picioare si pe corp. Apareau dimineata , pana spre seara dispareau. Acuma apar permanent. Sunt zile in care nu am nici o blanda , ca urmatorea zi ma umplu se blande. Am tot facut tatament dat de medicul de familie , apoi de medicul dermatolog, dar... Degeaba. Maine ma duc sa fac testul de alergie,.... Va voi tine la curent cum evolueaza.