Urticarie severa.Ajutor VA ROG?

Alergii

Postata de Utilizator11528662830 cu 5 ani in urma.

Sora mea a mancat porumb fiert de la un festival de muzica,banuim ca el e problema,din cate am auzit apa pentru fierberea porumbului au luato din ceva fantana arteziana.I.au aparut o urticarie foarte urata pe care am tratat-o cu Claritine,Xyzal,Fenistil GEL,tinctura mentolata,Advantan.De o saptamana tot persista aceasta urticarie si incepem sa ne ingrijoram tot mai tare.Daca puteti sa.mi spuneti ce ar trebui sa facem,si daca detaliile nu sunt suficiente va rog sa lasati un mesaj cu email-ul si va pot trimite si poze.VA MULTUMESC SI VA ROG SA MA AJUTATI DACA PUTETI

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/urticaria-o-afectiune-ce-nu-trebuie-trecuta-cu-vederea_16611