Urticarie sau alegrie alimente?

Alergii

Postata de Stoenescu Elena Roxana cu o luna in urma.

Bună ziua de vineri ma confrunt cu niște pete rosi am fost la spitalul de boli infecțioase și mia zis ca este urticarie mi a dat arrius ,xyzal,clocarcium,și osmoforwc ieri am ajuns cu ambulanta iara la spital mi afacut perfuzie și mia dat aerius și tamalis acum de dimineață mi au apărut iara și ma mamnaca rau

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Se pare ca aveti o reactie alergica, cel mai probabil cauzata de un aliment sau o substanta cu care ati venit in contact. Medicamentele pe care le-ati primit sunt specifice tratarii alergiilor si urticariei.

Este important sa urmati tratamentul prescris de medic si sa incercati sa identificati posibila sursa a alergiei pentru a o evita pe viitor.

De asemenea, daca simptomele nu se imbunatatesc sau se agraveaza, ar trebui sa va adresati din nou medicului.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/alergologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/urticaria-o-afectiune-ce-nu-trebuie-trecuta-cu-vederea_16611
sfatulmedicului.ro/Afectiunile-pielii-la-copii/tot-ce-trebuie-stiut-despre-urticaria-la-copii_19261