urticarie necunoscuta

Alergii

Postata de membru233032 cu 11 ani in urma.

cit timp se poate da aerius si xyzal unui copil de 13 ani fara a afecta unele organe

Raspunsuri (3)

Dr Anghelea Adina

acum 11 ani

Copilul trebuie investigat din punct de vedere al intolerantelor alimentare si identificata cauza acestor alergii. Cand stiti cauza eliminati acele alimente pentru o luna si vedeti rezultatele. Medicamentele pe care le ia ii rezolva problema numai pe moment, nu merg la cauza. Fiti atenta la ce mananca, la aditivi alimentari, ciocolata, grau,lapte .
Dr Adina Anghelea
*

eli

acum 11 ani

buna ziua,
si eu ma confrunt cu aceias problema, copilul meu are 7 ani, in urma cu 3 luni a fost operart de apendicita, inca dinainte de operatie i-a aparut o urticarie , am crezut ca este de la mandarine, pediatra a zis sa nu bag in seama urticaria, dupa operatie la vreo 3 zile a aparut o eruptie pe fata care dupa 10-15 minute a disparut, a aparut din nou dar in alte locuri pe fata si iar a disparut dupa cateva minute , i-am dat xyzal si aerius, au aparut in continuare,dupa ce am venit acasa au aparut pe tot corpul ca niste zgaraieturi care si dispareau in cateva minute , am fost la dermatolog, a zis ca poate fi de la stres, sau paraziti , am facut ex. copro. este negativ, am fost la alergolog, a zis ca este de la stres pentru ca este mai interiorizat, sa-i dau extraveral,xyzal, flonidan si sa-i fac si analiza helicobacter pylori, inca nu am facut analiza, dar petele apar in conrtinuare si acum am observat ca seamana cu un dermatografism, apar la atingere, presare , emotii. Ce-mi recomandati?

MembruMobileApp1503438931

acum 6 ani

Ați scăpat de urticarie?