Tuse seaca

Alergii

Postata de Paula10121616 cu 12 ani in urma.

De 4 saptamani am o tuse seaca. Initial am fost racita rau de tot si apoi am ramas cu acesta tuse, in urma cu 2 saptamani am ramas fara aer de 3 ori(crize ca acelea de astm). Am urmat tratamente pentru raceala, dar si pentru alergie .Problema e ca tot simt o gheara in piept si am senzatia de sufocare. Chiar si atunci cand mananc simt ca nu pot respira cum trebuie? Ce tratament trebuie sa urmez? Ce problema poate fi si asta?

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Este posibil să fie un astm bronşic pentru care trebuie făcută o radiografie pulmonară şi o spirometrie şi dacă se confirmă trebuie să fiţi luată în evidenţă de un medic pneumolog şi să urmaţi tratament inhalator.