test de imunitate

Alergii

Postata de vasile-alexandru cu 15 ani in urma.

Deoarece sufar de ciroza hepatica(autoimuna?),am facut acest test si am mai descoperit si altele.de exemplu am niste anticorpi Anti Sm,care ar fi prezenti la lupusul eritematos sistemic.Stie cineva mai multe?

Raspunsuri (2)

TIMOFTE111886

acum 15 ani

Lupusul Eritematos Sistemic,este o boala cronica ,care afecteaza inima,celulele sanguine,rinichi,plamini.Se zice ca lupusul nu poate fi vindecat,prin tratament medicamentos nu poate fi,dar naturist...!!,sistemul autoimun este problema si acola trebue mult lucrat.Daca mai aveti intrebari atunci aici,[email protected]

simona312112347

acum 15 ani

Medicul care ti-a recomandat testul ar trebui sa-ti ofere mai multe informatii. Eventual pune o intrebare la unul din medici la sectiunea de consultatii medicale.