staloral

Alergii

Postata de madageoro cu 11 ani in urma.

a luat cineva staloral pentru alergie la graminee? cat a durat tratamentul ca perioada (intre ce luni a luat vaccinul) si cati ani? care sunt rezultatele? tratamentul este scump si de durata si nu stiu daca sa il incep cu baietelul meu de 10 ani. lui ii e foarte rau in mai si iunie cand e polen de graminee in aer. dr alergolog ne-a recomandat sa il facem din ianuarie pana in septembrie, iar prospectul zice ca doar pe durata polenizarii. din motive de bani- costa 3700 lei tratamentul o luna si jumatate, as vrea sa cred ca il pot face cum scrie prospectul. multumesc!

Raspunsuri (3)

Buna

acum 11 ani

Incearca remediul homeopat Galphimia sub forma de granule.
Exista in mai multe dilutii in functie de tara unde il gasesti:
Se poate folosi dilutia D6, D12, CH5, CH7 sau CH9 sau C5,C6,C7,C9.
Ajuta la majoritatea alergiilor la polen.
Mai sunt si alte remedii homeopate complexe pt. alergii.
Daca se gaseste in tara, un tub costa 6 lei.

acum 11 ani

Buna ziua,
imunoterapia de obicei trebuie efectuata pe o perioada de minim 3 ani. Preparatul sublingual Staloral trebuie inceput astfel incat, copilul sa ajunga la doza de intretinere inainte de sezonul cu polen de graminee, pentru a evita accentuarea simptomelor de alergie.

Sorin

acum 9 ani

buna,eu am facut acest tratament timp de 3 ani ,tratamentul era de 6 luni pe an,de 5 ori pe saptamina .Dar sincer sa fiu nici un rezultat eu cred ca e mai rau,eu cred ca acest tratament iti provoaca mai multe alergi,doctori la inceput iti promit ca o sa te vindeci 100/100 dar dupa ani de tratament se schimba tot,inainte sa faceti ceva ar fi bine cit mai multa informatie.