solutii

Alergii

Postata de melahrinia cu 9 ani in urma.

Buna seara!De cateva zile in zona scalpului mi-a aparut o urticarie iar pe restul corpului ici colo cate o bubita care daca ma scarpin mai rau fac.Nu stiu ce ar putea fi

Raspunsuri (2)

Dutescu Maria Dermatolog

acum 9 ani

E probabil o dermita de contact a piell capului.Atentie cu ce v ati dat pe cap [ sampon lotiune etc .Trebuie sa luati un antihistaminic[claritin aerius] iar pe pielea capului si pe locurile cu bubite sa dati cudermovate crema de 3 ori pe zi .Dr Dutescu

melahrinia

acum 9 ani

Multumesc pentru sfat d-nei doctor