Sinuzita

Alergii

Postata de Udrea2 cu 13 ani in urma.

Buna ziua, am si eu o problema a carei rezolvare nu stiu cum sa o gasesc.
De cativa ani am probleme cu frigul, de anul trecut mi-am dat seama de la ce este.... o sinuzita care imi face o gramada de probleme: 1.Gust amar dimineata
2. Dureri in gat si inflamarea amigdalelor
3.Si cea mai sacaitoare.... imi provoaca inflamarea hemoroizilor provocandu-mi o mancarime teribila.
Initial nu stiam de la ce este am crezut ca am probleme cu hemoroizii dar am tinut regim, am folosit creme ptr hemoroizi si degeaba tot aveam mancarimi dimineata in special, dar am consultat si un medic ORL unde am facut aerosoli care m-au ajutat foarte mult.... pentru o perioada de 2 luni nu am mai avut nici un fel de problema cu hemoroizi sau cu amigdalele dar acum au revenit aceleasi simptome.
Cum sa fac sa scap o data pentru totdeauna de aceasta problema?
Am vreo sansa sa scap de aceasta sinuzita?
Ce ma sfatuiti sa fac la ce medic sa merg? un medic bun de preferinta din Constanta

Raspunsuri (7)

carlamihai

acum 13 ani

buna seara! iti voi da solutia problemelor tale,dar sa-ti pot trimite materialele cu descrierea produselor si efectul lor benefic,contacteaza-ma pe id-ul adnana_2967.multa sanatate!

floryny

acum 13 ani

Gustul amar poate fi de la fiere. Mergi si fa-ti analize medicale. Incearca sa pui intr-o cana cu apa doua lingurite de otet de mere si una cu miere. Acest preparat trebuie sa-l bei lent, in fiecare seara.

Csara

acum 13 ani

Citeste mai multe detalii aici: //sfatulmedicului.ro/sinuzita
Pe scurt, trebuie sa faci un tratament tintit cu antibiotic, sa ti se administreze un fluidizant pentru secretiile mucolitice, un antiinflamator. Aerosolii ajuta pentru ca evita congestionarea si chiar pot ajuta la prevenirea infectiei si deci evitatarea antibioticelor. In cazul in care nu functioneaza aceste modalitati, mergi la medicul orl si te va ajuta cu un drenaj al cailor respiratorii pentru eliminarea secretiilor.

Maria

acum 13 ani

Buna ziua.
Aveti sanse sa scapati de aceasta sinuzita. Pentru detalii, crieti-mi pe e-mail [email protected] imi lasati un nr. de telefon o sa va contactez eu.
Va doresc multa sanatate.

mihai

acum 8 ani

MULTUMESC, astept!

david mariana

acum 10 ani

buna ziua as dori sa stiu mai exact ce am am facut un examen radiologic din care a reiesit ca am discreta ingrosare a mucoasei la nivelul sinusurilor maxilare bilaterale mia dat pentru inceput sa iau antibiotic care se numeste tavanic am urmat tratamentul fara niciun rezultat ce sa fac am dureri groaznice in jurul ochilor si al fruntei va rog sa ma ajutati sami spuneti ce sa fac va multumesc

MembruMobileApp304844

acum 4 ani

Vreau si eu sa stiu ce ati facut.am aceleasi simptome