sindrom complex autoimun

Alergii Infectie micotica

Postata de Carmen249 cu 16 ani in urma.

Buna ziua, Urmatoarele analize au iesit in afara limitelor normale :IgA<4,IgG=1937,IgE=107;AntiJo1=24,62(n.<20),antiASMA POZITIV. In rest toate analizele au iesit bune.Pe baza acestor rezultate mi-a fost pus diagnosticul: deficit imonoglobulina A, hepatita cronica autoimuna, poliartrita reumatoida. Daca exista cineva care a avut astfel de iagnostice, cum s-a tratat, cu ce ma poate ajuta pentru a ma edifica si mai mult asupra a ceea ce trebuie facut si,mai ales, asupra a ceea ce ma asteapta.
Cu stima,
S.a.

Raspunsuri (1)

Alexandra218

acum 16 ani

adresati-va unui medic reumatolog.(de exemplu in Clinica Sp Sf Maria sau Sp Colentina). Diagnosticul pe care il aveti se refera la boli ce au o evolutie de durata cu efecte negative ce se instaleaza in timp. Nu amanati sa incepeti tratamentele specifice acestor boli.
Multa sanatatae.