se poate? m ar ajuta un raspuns urgent

Alergii

Postata de bilutza cu 9 ani in urma.

baietelul meu a fost diagnosticat cu rinita alergica de catre un medic pneumo ftiziolog- la care l am dus pt. ca tusea foarte rau. e posibil sa fie si tusea asta puternica o componenta a rinitei? pulmonar nu se aude nimic insa si respiratia este suieratoare si face mari eforturi atunci cand respira. as fi recunoscatoare daca mi ati da o sugestie-il pazesc de vreo 3 nopti si e mai rau.se aude un suierat atunci cand respira si sternul se ridica mult.multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este bine sa fie reevaluat de catre medicul pneumoftizolog. Rinita alergica se poate asocia cu astmul insa este nevoie de un consult de specialitate.