Se poate face desensibilizare in acelasi timp la acarieni si pisica?

Alergii

Postata de MembruMobileApp1525240415 cu 5 ani in urma.

Buna ziua! Băiețelul meu de 5 ani si 4 luni are alergie la 2 acarieni, pisica , mucegaiuri exterior si interior si arțar american , fag. Am început administrarea vaccinului pentru desensibilizare la acarieni,dar am uitat sa intreb doctorul daca se poate desensibiliza in acelasi timp si la pisica. Nu de alta , dar noi locuim la parter si in zona avem multe pisici, uneori, cand uit fereastra deschisă mai intra pisicile prin casa. Copilul are astm alergic, si urmeaza tratamentul de fond cu tamalis si nasonex. Va rog mult de tot sa-mi dati un raspuns!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiuni-respiratorii-la-copii/astmul-bronsic-la-copii_227