SA FIE O ALERGIE?

Alergii

Postata de vassi cu 12 ani in urma.

mi-a aparut in urma cu o saptamana 2 bube cam de 2 cm pe picior,ma manca,am folosit tetraciclina,din ce mi-a spus farmacista asta am luat si am spalat cu comprese si apa.Acum ele s-au marit si mi-a aparut una mai mica pe cot.si pe maini niste bubite mici de tot,ca un fel de negi/nu ma mananca/am pielea ft uscata...am mancarimi pe tot corpul

Raspunsuri (4)

vassi

acum 12 ani

am ft la medic si mi-a spus ca am tinea corporis,iti puteti spune mai concret ce se intampla daca boala avanseaza?deocamdata mi-a dat taficen si solutie castelani,acum incepe sa-mi apara si-n alte locuri...va rog sa ma puneti la curent cu ce v-am cerut,multumesc frumos

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

tinea corporis este o micoza a corpului, adica o infectie cu o ciuperca (fung) ce trebuie tratata corespunzator. E important sa efectuati si o dezinfectie a lenjeriei corporale , a celei de pat , folosind la spalat un dezinfectant sub forma de tablete.

vassi

acum 12 ani

multumesc pt raspuns

vassi

acum 12 ani

e contagioasa?poate lua si sotul meu?