Rinosinuzita alergica

Alergii

Postata de Alergii-ajutor cu 11 ani in urma.

Va rog, am fost diagnosticata cu rinosinuzita alergica. Sinuzita am facut in fiecare iarna in ultimii 3 ani. Alergia a aparut anul acesta, factorul alergen finnd praful. Ca simptome mi s-a diminuat mirosul, cand stau afara am nasul si urechile infundate si deasemenea mancarimi in urechi. Nu am rinoree. Tratament iau xyzal una pe zi si nasonex timp de 3 luni. Va rog sa imi spuneti cand dispar simptomele mai ales cand imi revine mirosul si daca pot lua in paralel tratament homeopat.

Raspunsuri (3)

Doctorulstietot

acum 11 ani

Poti lua tratament homeopat dar rezultate mult mai rapide ve-i avea cu tratament gemoterapic , personal obtin rezultate bune : 1. Extract de Coacaz negru muguri 50 picaturi in 50ml apa dimineata ,intre orele 8-10. 2. Extract de Mesteacan pufos muguri 50picaturi in 50ml apa la prinz 3. Extract de Maces mladite 50 picaturi in 50 ml apa seara cu 30 min inainte de masa .Dupa 50 zile de tratament , schimbam cu alta formula.

COSTEA FELICIA

acum 10 ani

Mi-am notat reteta, dar va rog sa imi spuneti ce alta formula aplicati dupa?
Tineti-ma la curent.

mary

acum 9 ani

as dori sa mi spuna un doctor orl ce tratament fie si naturist sau hemeopat sa folosesc ptr.rinosinuzita infectoalergica