rinite alergice

Alergii

Postata de maryana70 cu 9 ani in urma.

Buna ziua! Fata mea are rinita alergica si deviatie de sept. Nu vrea sa se opereze deocamdata. Foloseste foarte des picaturi de nas ( rinofug) deoarece aproape tot timpul e infundata la nas iar noaptea nu prea poate respira pe nas. Ar ajutao sa ia pastile pentru alergie cum ar fi loratadina? Ce masuri imi recomandati sa iau deoarece imi face impresia ca a devenit dependenta de rinofug. Multumesc!

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Primul pas care trebuie facut este evitarea alergenilor cunoscuti.
Puteti sa incercati administrarea de antihistaminice ( gen loratadina), insa este mai bine sa consultati medicul alergolog pentru evaluare si tratament adecvat.

maryana70

acum 9 ani

Va multumesc pentru raspuns!

Iulia Diana

acum 8 ani

Si eu am alergie la praf, polen, par de animale si nu numai, insa de ceva timp am gasit un nou remediu natural de la Hay Max. Imi place foarte mult pentru ca este sub forma de crema si trebuie doar sa ma dau cu ea la nas si in jurul ochilor ca sa nu mai lacrimez. L-am gasit pe site-ul: https://www.longeviv.ro/hay-max