Rinita sau problema digestiva

Alergii

Postata de Valerica11 cu 12 ani in urma.

Sunt diagnosticata de ORList cu rinita alergica, iar de alergolog cu rinita vasomotorie, ac***a nasul infundat cam de trei luni. Am efectuat o gramada de analize patch-uri , IgE total,IgG,IgM CMV, exudate faringiene si nazale, anticorpi tiroidieni, toate OK.Banuiesc ca responsabila este ingestia unui aliment sau hipertensiv.Ma intereseaza daca rigidizarea diafragmului atunci cind am probleme cu respiratia este un simptom, sau o consecinta a dificultatii in respiratie!

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

˝Rigidizarea diafragmului˝ este simptom doar în măsura în care d-vs simţiţi acest fenomen. În orice caz este o consecinţă a dificultăţii în respiraţie

Valerica11

acum 12 ani

Ma gandeam la simptom al unei boli digestive! Multumesc pt. raspuns