Rinita alergica ?

Alergii

Postata de Utilizator11588503564 cu 3 ani in urma.

Cand incerc sa ma pun la somn ,simt cum pătrunde aer rece pe nări, aer brut ,nefiltrat , neincalzit mai ales pe nara stângă.
Am avut 5 zile un odorizant cu ceara in camera si de atunci au început problemele, intre timp l-am aruncat dar si asa tot persistă problema. Ca sa pot sa dorm tre sa imi pun vata in nara stângă ca altfel imi intra aer rece ,brut in plămâni si ma trezesc brusc.

Raspunsuri (1)

Dodo

acum 3 ani

Am avut aceleasi simptome pornite dupa o expunere la un antibiotic foarte puternic si am afalt ca m-am ales cu o alergie respiratorie. Pe care o controlez cu Narivent in sezonul alergiilor (pentru ca de atunci am si alergie puternica la ambrozie) si cu Rinopanteina unguent cand simt aerul "rece" care imi intra pana in gat...