Rinita alergica

Alergii

Postata de cosmin moise cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

Am fost diagnosticat cu rinita alergica si mi-a fost prescris tratament cu Avamys Spray Nazal 1 puf pe zi.
Ma poate ajuta cineva sa imi spuna cat timp pot folosi acest spray daca are efecte adverse daca se foloseste pe perioada lunga de timp.

Mentionez ca urmez acest tratament de cca 3-4 luni.

Astept cu interes raspunsul dumneavoastra.

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Avamys apartine unui grup de medicamente, denumite glucocortip***azi. Acesta se administreza o data pe zi. conform prospectului, dupa o utilizare mai mare de 6 saptamani pot aparea reactii adverse ca sangerare minora din nas, iritatia si disconfort in interiorul nasului, sau chiar ulceratii nazale. Ar fi bine sa discutati cu medicul curant in conditiile in care necesitati sa-l utilizati mai mult timp.

ITEC

acum 12 ani

Cauta Capsio Alergie si Sinuzita, eu l-am folosit si merge bine, enatural ieftin si il gasesti si pe capsio.eu

Iulia Diana

acum 8 ani

Si eu am alergie la praf, polen, par de animale si nu numai, insa de ceva timp am gasit un nou remediu natural de la Hay Max. Imi place foarte mult pentru ca este sub forma de crema si trebuie doar sa ma dau cu ea la nas si in jurul ochilor ca sa nu mai lacrimez. L-am gasit pe site-ul: https://www.longeviv.ro/hay-max