Rinita alergica / Nas infundat

Alergii

Postata de Nseddie cu 8 ani in urma.

Buna , ma numesc Edi si am 18 ani . Am rinita alergica si o deviere sept nazala asa ca nasul meu este infundat aproape tot timpul si este ciudat pentru ca nu pot scapa de chestia asta , am luat tot felul de chestii si tot asa . Vreau parerea voastra pentru ca de atata timp nu mai suport , plus ca vreau sa cant si nu pot.

Raspunsuri (1)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , rinita alergica este o consecinta a deviatiei de sept . Pentru a rezolva problema este de regula indicat sa corectati chirurgical deviatia de sept .
Va sfatuiesc sa consultati un medic ORL pentru cea mai buna solutie in cazul dumneavoastra.