respiratie

Alergii

Postata de membru240159 cu 11 ani in urma.

Buna ziua. Am o problema in legatura cu respiratia. Nu pot respira aproape deloc, mi se infunda nasul foarte rau. Am fost la medic si mi-a recomandat sa iau apa de mare,dar fara nici un rezultat. Ce imi recomandati sa fac ? Sa consult un medic de specialitate? Mentionez ca lucrez in mediu toxic.

Raspunsuri (6)

marinescu ion

acum 11 ani

incearca spray-uri pentru alergi

membru240159

acum 11 ani

La serviciu, ma infund permanent, nu pot respira deloc, mediul de la serviciu este uscat si este si mult praf, acasa si afara ma infund mai putin, decat pe o nara. Iar noaptea inspre dimineata nu mai pot respira deloc, as dori macar sa stiu daca ar exista vreun tratament. Va multumesc ! Sper ca ma puteti ajuta !

tratament homeopatic

acum 11 ani

in homeopatie exista remedii tp. astfel de afectiuni. In general este prezent un exces de foc/caldura in corp, la zona plaman sau intestin gros la care este raportat si nasul. Unul din remedii este Sambusuc nigra CH9, ce poate fi incercat
insa daca nu ajuta este alt remediu.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ar fi bine sa consultati medicul oRL-ist.

Dr. Ramona Muresan

acum 11 ani

Buna ziua,
Consultati un medic alergolog pentru teste alergologice. Posibil sa fie rinita alergica sau o rinita datorata substantelor de la locul de munca. Multa sanatate!

membru240159

acum 11 ani

Va multumesc mult !