PITIRIAZIS ROSET GILBERT

Alergii

Postata de maria1040 cu 14 ani in urma.

CU CE SE SCAPA CE-L MAI REPEDE DE PITIRIAZIS ROSET GILBERT?

Raspunsuri (2)

florycica

acum 14 ani

Nu exista un tratament miraculos. Am avut si eu anul trecut si m-am speriat destul de tare. Am fost la vreo 4 medici dermatologi. Mi-au dat o crema , incerc sa mi aduc aminte cum se numeste advantan. Iti trece oricum in 3 saptamani, nu te speria!
Incerca sa nu te mai speli cu sapun. Eu am folosit un sapun cu aloe , sau ia de la farmarie sapun de bebelusi.Am luat si Claritine .
Multa sanatate!

ella

acum 14 ani

Am si eu de mai bine de 27 de ani.Imi apare primavara mai ales.Anul acesta am incercat cu cu nizoral unguient si a disparut dupa 2-3 zile ,dupa care nu mi-a mai aparut toata vara.