pete rosii

Alergii

Postata de iuliu_horvath cu 12 ani in urma.

Am un baietel de 4 anisori, se agita cam tot timpul si transpira foarte repede, cand face asa apar niste pete rosii pe corp, dar cand se calmeaza si nu se mai agita petele dispar, apare pe burta pe spate si gat, cand de cand si urechile se inrosesc, la inceput am crezut ca se agita de la fixotide, dar am intrerupt tratamentul si tot asa apar pe corp cand se agita. am incercat la doctor cu antialergice si tot nu-i trece, a patin cineva asa ceva? stie cineva care este cauza?
de multe ori cand doarme se trezeste leoarca, e transpirat, dar nu are petele pe el, dar cand alearga prin casa sau la gradinita automat apar si petele.
va rog ajutati-ma.

cu respect,
Iuliu

Raspunsuri (4)

Dr. Mirela Telipan

acum 12 ani

Nu a-ti precizat daca petele trecatoare se insotesc de prurit sau alte simptome. Daca nu, poate fi vorba despre dermatografism; descarcare mai mare de histamina in piele la efort si stimuli mecanici, cu aparitia de leziuni asemanatoare urticariei; de cele mai multe ori nu necesita tratament.

Numai un medic homeopat bun il poate ajuta

acum 12 ani

Numai un medic homeopat bun il poate ajuta, cu homeopatie acest lucru este posibil si simplu.
Contactati-ma prin email la *** pe yahoo si va recomand un medic bun.
Petele apar doar de la enervare si agitatie si nu pot fi eliminate oricum cu medicamente. Nici sa nu incercati cumva cu medicamente sau alifii caci ii suprimati doar simptomele si poate sa faca boli neurologice din aceasta cauza. Cauza bolii nu este la piele si nu se trateaza pielea !

TataNicu

acum 12 ani

Inteleg, medicina este de ... caca, in schim homeopatia... este solutia. Sa fim reali!

eva40

acum 12 ani

faceti-i rapid o deparazitare,urgent ,ca infectia este masiva.Nu are altceva
Paraprotex 2x1 pe zi o luna si nu va mai face reactii.se repeta de 2 ori pe an