Pete rosii

Alergii

Postata de Roxana1985 cu 12 ani in urma.

Mi-au aparut acum 7-8 zile vreo 10 pete pe mana stanga, doua-trei pe mana dreapta si una pe spate, sub omoplatul stang, care se umfla si ma manaca. Am suspectat o alergie alimentara -de la ciuperci, carne sau lapte. Au inceput sa dispara dupa cca 5 zile fara sa iau nimic, insa acum trei zile au reaparut, unele pe locul pe care erau initial. As dori sa stiu ce boala poate fi si daca e legata de alimentatie, detergenti sau poate avea ca si cauza temperaturile ridicate si praful, sau poate fi o reactie la piscaturile insectelor. Multumesc.

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Pare a fi o eruptie alergica ,la piscatra de insecte. Observati daca au un punct mai intens in centru fiecarui element .( locul pescaturii . Controlati camera in care dormiti si eliminati posibilele insecte.