pete rosii pe fata cu umflaturi la copil de un an apar si dispar si de obicei ii apar numai seara ce sa fac?

Alergii

Postata de ioana139132775 cu 12 ani in urma.

pete rosii umflate pe fata la copil de un an ii apar si ii dispar de ex ziua nu are nimic iar noaptea ii apar ce sa fac?e posibil sa faca si pe sistem nervos?astept un raspuns urgent

Raspunsuri (7)

michaela1968

acum 12 ani

din punctul meu de vedere daca eu as fi parintele acelui copil m-as duce de urgenta la spital.

Dr. Mirela Telipan

acum 12 ani

Buna ziua. Nu a-ti precizat de cind ii apar aceste pete , in ce context si daca il deranjeaza in vreun fel. Mai prezinta si alte simptome?

ioana139132775

acum 12 ani

buna ziua aceste pete ii apar de 1 saptamana si doar seara ziua nu are absolut nimic si nu il deranjeaza absolut de loc nu il dor nu il ustura nu se scarpina.......si nu prezinta nicio simptoma

ioana139132775

acum 12 ani

am fost cu el la doctor azi de dimineata si mia zis sa revin deseara in caz ca ii mai apar pt ca nu isi poate da seama ce are pana nu vede ce fel de pete sunt dar mia zis ca sigur este o alergie si o sa imi dea un tratament pt o saptamana iar in caz ca nu ii trec o sa imi dea trimitere la alergolog

raluca

acum 12 ani

buna ..ce problema ai avut cu bebele tau?ai reusit sa o rezolvi?eu am o fetita de 1 an si 8 luni si i-au aparut cam tot aceleasi bubite de care ziceai tu....

eva40

acum 12 ani

Din pacate astea sunt semne de parazitoza masiva,as spune chiar tenie.
va rog sa ma contactati

este rezolvare

claudia

acum 10 ani

Buna am si eu aceasi problema cu fetita mea care are 5 ani acelasi bubite care apar numai noaptea as vrea sa stiu cum iau trecut .mtm