pete rosii fara mancarimi

Alergii

Postata de grigore543099 cu 11 ani in urma.

pete rosii fara mancarimi pe sub brat si pe linga degetele de la picioare ,dupa cateva zile ar da semne ca se usuca ,merge pielea de pe zona rosiatica(pete).nu sunt mari,asemanatoare unor urzicaturi.

Raspunsuri (9)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Un consult dermatologic ,in care medicul va observa leziunile, este recomandat. Uneori, descrierea pacientului difera de concluziile examenului obiectiv al unui specialist.

pertovici ramona

acum 11 ani

am mancarimi pe trate si pe p***a de la picior ami apar pete roosoo marunte si ma manaca an sange de mor .spunetim va rog de la ce provine.va multumesc

petrovici ramona

acum 11 ani

am de o saptamana mancarimi insuportabile la anceput ami apareu doar la soare am stat cateva ore ami esisera ,pe brate apoi pe piciore doar an zona labei piciorului pe deasupra degetelor apar dispar dar ma manaca foarte rau .ce trebuie sa fac ? am crezut ca e doar o alergie?

alina

acum 9 ani

Am si eu niste bubite foarte mici pe maini care se tot inmultesc.Nu ma mananca decat in anumite momente ale starii mele...cand sunt nervoasa sau emotionata . Aveti idee ce ar putea fi? o iritatie,ceva pe sistem nervos sau o simpla alergie? Subliniez ca am schimbat clima de curand dar pana acum nu am descoperit vreo alergie la ceva. Multumesc !

alina p

acum 9 ani

buna ziua am contatat o ciuperca la un salon epilat cu ceara la subrat mancarime ale pieli dar ce ma ingrijoreaza este ca mia iesit un ganglion de marimea unui bob de mazare si este cam dureros specific ca de cind am contactat ciuperca mia iesit si ganglionul Multumesc

rachis

acum 9 ani

miau iesit niste pete rosi pe picioru stang pe partea inferioara a piciorului cam la 10cm distanta glezna pe fus nu am mincarime nu ma deranjeaza e sub piele in 3 zile mia iesit la fel si in acelasi loc sub aceiasi forma si pe piciorul drept am inchis programare la medic abia saptamana viitoare ce fac pana atunci? si cam ce as putea avea? va multumesc.

olguta ionescu

acum 8 ani

Am pete rosi pe spate sunt multe si am foarte multe mancarimi va rog ce trebuie sa fac

aida

acum 8 ani

buna...miau aparut niste pete rosii pe picioare si nu stiu de ce sau ce poate fii...au aparut de vreo luna si tot cresc....vreo idee ce ar pute fii..pls help:)

Cristina

acum 8 ani

Bună seara...de 3 zile mi-au ieșit pe corp pete roșii,ca și cum m-aș fi atins de o mulțime de urzici.Nu mă mamanca, dar în momentul în care îmi fac dus,se intensifica .Am fost la medic si mi-a recomandat Aerius și farmacista mi-a recomandat si yzal.Nu stopeaza deloc.Ce-ar putea fi ? Medicul nu mi-a dat un diagnostic concret.