Paracetamol

Alergii

Postata de Adriana351 cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
Doresc s astiu daca administrarea de paracetamol in durerile reumatice, crize de spondiloza poate produce furnicaturi, mancarimi ale fetei, la cca 1-2 ore de la administrarea paracetamolului?Mai folosesc Celebrex 1 cap/zi si seara Mydocalm.
va multumesc.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este posibil sa fie vorba despre o reactie adversa de tip alergic la paracetamol; in astfel de situatii este recomandat sa stopati administrarea sa; pentru certitudine, in urma consultului de alergologie, puteti efectua teste specifice pentru a stabili cauza alergenica.