ochi

Alergii

Postata de marga422 cu 10 ani in urma.

Buna sear a as dori si eu un sfat fr la cineva:de 2zile mi se inroseste pielea din jurul ochilor si sr umfla pleoapele si dedesuptul ochiului drept,mentionez ca ochiul nu se inroseste doar pielea din jurul lor si e e insotita cu senzatie de mancarime,facand niste coji precum matreata si doar dimineata ma trezesc cu ei umflati,va multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa efectuati o evalaure clinico-biologica mai amanuntita: analize de laborator, sumar de urina ( excluderea unei afectiuni renale), TSH, fT4 ( excluderea unei afectiuni tiroidiene), ecografie abdominala,etc. Ar si bine sa consultati medicul internist pentru o evaluare initiala.

Ecaterina

acum 8 ani

Si eu am avut simptome asemanatoare, am fost la medic si mi s-a spus ca am belfarita scuamoasa. Mi s-a prescris Betabioptal, Blefhagel si inca ceva, un spray, dar nu mai retin denumirea. Dupa cateva luni, simptomele aproape au disparut . Sanatate!