NU STIU CE SA MAI FAC !!!!!

Alergii

Postata de geanyna32 cu 12 ani in urma.

Am un baietel de 6 ani si problemele au inceput anul trecut in august dupa ce am venit de la munte, mi-a facut 2 pneumonii intr-o luna apoi o enterocolita luata din spital.Am fost internati la budimex unde am ajuns destul de grav cu diagnostic de pneumonie asmatiforma....de atunci am facut antigripalul in noiembrie si toata iarna a fost bine( avem tratament cu singulair de 5mg de la budimex si aerius).Pe langa astea are si o rinita alergica(nu stiu la ce ,nu am facut teste)......problema este ca,raceste f des la plamani(ultima -la jumat lunii mai)
Vreau un sfat ,dak ar trebui sa merg cu el la un dr pneumolog si sa-mi recomandati unul bun din bucuresti,noi locuim in giurgiu....am ajuns la capatul puterilor si m-am saturat de antibiotice si de branule cu gentamicina +ampicilina fara prea mari rezultate. multumesc pt orice sfat>

Raspunsuri (5)

colnago

acum 12 ani

Buna ziua.
Pentru reglarea sistemului imunitar al baietelului un ajutor natural poate fi bautura bioactiva Tahitian Noni. Nu este medicament, nu are contraindicatii.

Iuli

acum 12 ani

Analize pentru imunitate i-ati facut? HIV, leucemie etc. Cereti de la medicul pediatru o schema de crestere a imunitatii, copilul are, dintr-un motiv sau altul, imunitatea prabusita.

Medic Epuran

acum 12 ani

Cel mai bun centru pneumologic din Bucureşti este Institutul Marius Nasta de pe Şoseaua Viilor Nr. 90. Deoarece există suspiciunea de astm bronşic, aţi putea să vă adresaţi direct Compartimentului de Explorări Funcţionale Respiratorii, cel mai bine într-o perioadă în care copilul are respiraţia proastă

geanyna32

acum 12 ani

multumesc mult pentru raspuns, intre timp am facut analize de sange, igE, exudat nazal si faringian,sper ca saptamana viitoare sa avem rezultatele.o sa revin.

geanyna32

acum 12 ani

am luat rezultatul analizelor
Ig E Seric 234 (normal la 6ani