montelukast la copii

Alergii

Postata de angi-ghi cu 8 ani in urma.

Buna ziua.Fetitei mele i s=a prescris 3 luni montelukast comprimate masticabile(a avut un inceput de bronsiolita) Cat timp se administreaza montelukast si ce pauza trebuie facuta ?

Raspunsuri (3)

Dr. Ramona Muresan

acum 8 ani

Buna ziua,
medicul care a prescris medicamentul va decide in functie de simptomele fetitei cat timp il va mai lua. In general sa ia o perioada lunga de timp ~1 an.

angi-ghi

acum 8 ani

As vrea sa stiu cate zile se face pauza in aceste trei lunide Montelukast.Multumesc.

Dr. Ramona Muresan

acum 8 ani

In general nu se face pauza, dar cel mai bine discutati cu medicul care a rescris medicamentul. Sanatate!