mancarimi

Alergii

Postata de kiko83 cu 10 ani in urma.

Buna!Suntem in curatenie si de vreo cateva zile ma mananca pielea fara sa lase urme, cel mult se inroseste, dar isi revine.Am si o amigdalita care nu mai trece si un ganglion de vreo 2 luni si jumatate capatat in urma unei intepaturi de albina.Va rog, spuneti-mi ca nu sunt legate intre ele!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este putin probabil sa existe o legatura intre ele dupa felul cum descrieti simptomele.

nu sunt legate intre ele

acum 10 ani

mancarimea de piele se datoreaza alergiei la praf,iar ganglionul la alergia veninului de albine,moderat.Din ce spuneti,s-ar putea sa aveti transpiratii nejustificate sau sa aveti maini,picioare umflate in special seara,atunci este vorba de drenajul limfatic.Daca doriti sa aflati mai mult,va rog sa-mi scrieti pe mail,vitaguard arond etc
Multa sanatate