mancarimi pe dosul palmei

Alergii

Postata de lumi chelu cu 11 ani in urma.

Buna ziua. Imi ies , in special la sfarsitul iernii, inceputul primaverii, niste bubite pe dosul palmelor, insotite cu mancarimi. Va rog sa-mi spuneti daca este o boala de piele sau poate fi o alergie.Cum as putea sa o tratez?

Raspunsuri (3)

lumi chelu

acum 11 ani

Multumesc pentru raspuns, dar as vrea sa stiu unde anume trebuie sa fac consultatia, la alergologie sau dermatologie?

sorin

acum 9 ani

Si eu am aceeasi problema,dar nu tine de vara...
Se pare ca nu stie nimeni sa dea un raspuns.Mai asteptam.

Utilizator11584517468

acum 4 ani

Este doar o alergie la niste factorii de pimavară, si eu am doar primavara si pe cot si pe exterioru palmelor!