ma ustura nasul cand respir

Alergii

Postata de roger210 cu 10 ani in urma.

ma ustura foarte tare nasul cand respir si am mucozitati(stare lichida culoare albuie). am impresia ca durerea este undeva inspre gat.cand respir pe gura nu ma ustura . problema a inceput acum 3 saptamani la nara dreapta aveam mancarimi si stranutam ,apoi a inceput sa mi se infunde si aveam mucozitati putin colorate (un verde deschis si putin sange ) inca la nara dreapta nu mia trecut complet. de ieri au inceput problemele la nara stanga ma ustura ata de tare incat mam trezit dimineata din somn. mar ajuta mult un sfat deoarece in aceasta perioada am de invatat nonstop. multumesc mult

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Probabil este o rinosinuzita, insa diagnosticul de certitudine ( si tratamentul adecvat) este oferit de catre medicul ORL-ist.

alergie

acum 10 ani

alergia ta se poate datora acarienilor pe care le ai.Astea irita si dau simptomele spuse de tine.M-as bucura daca ai lua legatura cu mine,sunt terapeut naturist si pot sa te ajut.Doar am nevoie de mai multe informatii.poti sa-mi scrii pe adresa vitaguard arond samd. ,multa sanatate

roger210

acum 10 ani

daca ati observat am postat acum 3 luni . ulterior am fost racit si am luat antibiotic si mi-a trecut de la antibiotic si problema cu nasul. Oricum multumesc pentru raspuns