Intoleranta la histamina. În tratament cu DAOFOOD ?

Alergii

Postata de Manu cu 9 luni in urma.

Sunt în tratament cu DAOFOOD. Va rog sa mi spuneți dacă pot sa consum alcool (bere) în timpul tratamentului. Cât timp pot sa iau DAOFOOD? Permanent sau trebuie să fac o pauza?
Mulțumesc!

Raspunsuri (2)

anni656

acum 8 luni

Alcoolul poate inhiba acțiunea DAO, ceea ce poate duce la agravarea simptomelor de intoleranță alimentară. Prin urmare, se recomandă evitarea consumului de alcool în timpul tratamentului cu DAOFOOD.