intocxicatie alimentara

Alergii

Postata de jancornel cu 11 ani in urma.

buna ziua ajutatima va rog copilului meu ia esit o intoxicatie alimentara are 6 luni iam dat sa pape o jumatate de ou si acum este rosie pe tot corpul
ajutatima va rog ce sa fac

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Daca intoxicatia se rezuma la eruptia pe piele va recomand sa-i administrati aerius; este indicat totusi sa consultati medicul pediatru.

jancornel

acum 11 ani

multumesc frumos

Greavu Doina mariana

acum 8 ani

o eruptie cu bubite rosii pe tot corpul , mai accentuate pe piept si spate , gat, fara nici o durere de stomac, balonare, diaree, febra;am facut in copilarie toate bolile varstei...
nu sunt alergica .....
ce poate fi?

Greavu Doina mariana

acum 8 ani

o eruptie cu bubite rosii pe tot corpul , mai accentuate pe piept si spate , gat, fara nici o durere de stomac, balonare, diaree, febra;am facut in copilarie toate bolile varstei...
nu sunt alergica .....
ce poate fi?