intarirea imunitatii

Alergii

Postata de adriana239131609 cu 15 ani in urma.

Buna ziua. Ma numesc Adrian si am 19 ani, acum 2 luni in urma am avut o comotie cerebrala si am urmat un tratament si dupa 2 saptamini am racit, si am avut febra care a tinut cam o saptamina, caci dupa o saptamina am administrat antibiotice. Si acum exact peste 2 luni sunt iarasi racit, am febra, tusesc si nu prea ma ajuta paracetamol-ul ,dar antibiotice nu vreau sa mai beau.
Inainte eram mai rezistent la raceli, dar vara trecuta am trecut un tratament a unei boli de piele si am administrat timp de o luna antibiotice si cred ca din aceasta cauza mi-a scazut imunitatea.
Cum as putea sa-mi refac imunitatea?

Raspunsuri (13)

adriana239131609

acum 15 ani

Buna ziua. Ma numesc Adrian si am 19 ani, acum 2 luni in urma am avut o comotie cerebrala si am urmat un tratament si dupa 2 saptamini am racit, si am avut febra care a tinut cam o saptamina, caci dupa o saptamina am administrat antibiotice. Si acum exact peste 2 luni sunt iarasi racit, am febra, tusesc si nu prea ma ajuta paracetamol-ul ,dar antibiotice nu vreau sa mai beau.
Inainte eram mai rezistent la raceli, dar vara trecuta am trecut un tratament a unei boli de piele si am administrat timp de o luna antibiotice si cred ca din aceasta cauza mi-a scazut imunitatea.
Cum as putea sa-mi refac imunitatea?

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Incearca si Ecinaceea.
Si de ce nu, pe perioada rece(si nu numai) , o cura cu suc de fructe. Pe timpul iernii eu beau aproape in fiecare zi, un suc de citrice(portocale, gref, lamaie,) suc facut in casa, nu cumparat.Mai poti pune morcov, mar.
Pot spune ca n-am mai racit asa cu raceam in alti ani (imediat luam virusii de la cei raciti sau cu gripa).
Numai bine!

Popa40

acum 15 ani

buna
Pot sa iti recomand un tratament naturist care sa te ajute sa ai o imunitate buna, si eu aveam aceeasi problema, dar de 2 ani de cand le folosesc nu am mai racit aproape deloc.

adriana239131609

acum 15 ani

Va multumesc pentru sfaturi. Totusi am fost la medic si mi-a zic ca am bronsita si iar mi sa prescris antibiotice :(( intramuscular.
Deja sa termin tratamentul asta si ma apuc sa imi intaresc imunitatea.

simona166117244

acum 15 ani

Nu este deloc placut ca trebuie sa faci antibiotcic, dar "daca-i musai....cu placare".
Sanatate maxima!

mihaela1283

acum 15 ani

Buna Adrian, Daca nu te superi as vrea sa stiu cum ai facut comotie cerebrala la doar 19 ani?

gabriela nicoleta122065

acum 14 ani

iti poti intari imunitatea cu TRANSFER FACTOR PLUS,un produs natural ce are capacitatea de stimulare a sistemului imunitar cu pana la 437% !!! detalii poti cere la [email protected]

Adrian124132306

acum 14 ani

Citat:
Buna Adrian, Daca nu te superi as vrea sa stiu cum ai facut comotie cerebrala la doar 19 ani?

M-am lovit la un antrenament de SAMBO.
Sambo e o lupta asemanatoare cu Judo doar ca se lupta pina cineva nu se preda. Am cazut pe spate si nu am dovedit sa ma asigur pentruca partenerul imi tinea mina si m-am lovit cu capul chiar daca jos era saltea oricum am avut comotie.

ali_alinuta_girl_uta

acum 14 ani

Eu iau sirop de catina alba zilnic, cate o lingurita pentru intarirea sistemului imunitar, dar te sfatuiesc sa intrebi medicul. Are un miros neplacut ... dar e bun. Il iau deoarece mereu cand se face frig afara racesc si fac cistita foarte des. Il iau de vreo 2 luni si pana acum nu am mai facut cistita.

nina

acum 10 ani

ceapa si usturoi

Ana Maria

acum 10 ani

Eu aveam imunitate scazuta si am incercat diverse suplimente dar care nu au avut prea mare efect. La recomandarea unui prieten am luat Sambucol, un produs foarte bun, nu are coloranti sau arome artificiale, e facut in UK nu prin China sau alte parti dubioase. E un extract din soc negru bogat in antioxidanti, are foarte multe studii clinice facute. De cand iau Sambucol, nu am mai avut probleme cu raceala. Eu l-am gasit aici http://farmablu.ro/

andreea

acum 9 ani

Eu am avut probleme mult timp cu imunitatea si am folosit Colostrum de la firma Swanson care m-a ajutat foarte mult.Va recomand cu multa caldura sa il folositi si va doresc multa sanatate!

DELIA

acum 9 ani

Buna Andreea, unde il pot gasi?Multumesc!