inrosirea gatului

Alergii

Postata de claudiamia cu 10 ani in urma.

buna seara .am o problema de sanatate in zona gatului .mi se inroseste sub forma de pete iar uneori se inroseste toata zona gatului si putin in jos spre decolteu imi apar mancarimi ,o caldura in zona gatului si sufocare respir cu greu.varog sa imi dati un raspuns .multumesc anticipat

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati, pentru inceput, medicul internist pentru a evalua senzatia de sufocare de care pomeniti . Ulterior, este bine sa aveti in vedere consultul endocrinologic ( tiroida poate da senzatie de sufocare ) si cel dermatologic.

claudiamia

acum 10 ani

MULTUMESC FRUMOS PENTRU SFATURI.

medicul

acum 10 ani

raspunsul primit mai sus este foarte corect.Si eu cred la fel ca este vorba de o problema endocrina,sau nu. In orice caz,va inrositi pe emotional.Asta ar trebui tratat si nu tiroida.Tiroida reactioneaza la stres .Ar fi mai multe de spus aici,va pot ajuta.Sfatul meu este sa nu va faceti dependenta de medicamenbte care trateaza simptoma ca atrageti alte probleme.Puteti sa ma gasiti la adresa vitaguard arond ,nu pot da tot mailul aici,nu se permite,dar va veti descurca. va doresc multa sanatate