imunitate

Alergii

Postata de membru220057 cu 12 ani in urma.

buna ziua fetitamea de 3 ani si 4 luni si-a pierdut imunitatea ce medicament pot sa ii dau sa nu raceasca asa de des???.Va rog ajutatima

Raspunsuri (4)

Dr. Mirela Telipan

acum 12 ani

Imunitatea nu se pierde, poate fi mai scazuta uneori mai ales fata de viroze in sezonul rece, la copii. Trebuie sa mergeti la pediatru si in functie de consult si eventuale investigatii de laborator acesta va decide daca si ce este cazul sa i se administreze. Nu folositi produse ''dupa ureche'', pot fi daunatoare copiilor.

Mergeti la un medic homeopat

acum 12 ani

Lasati in pace pediatrii si absolut toti medicii care lucreaza cu alopatie (medicamente chimice) si mergeti la un medic homeopat. Remediile homeopate vindeca si nu au efecte secundare si sunt singurele in masura sa repare daunele aduse de cealalta medicina. Mergeti cu fetita la un medic homeopat bun si evitati pe viitor antibioticele si alte medicamente alopate.

carmenitza_12

acum 11 ani

iti recomand niste pastile din plante pe care i le dau copilului meu (si pe care le-am luat si eu). sunt foarte bune. se numesc Esberitox N. daca vrei sa citesti prospectul, il gasesti aici:http://www.esberitox.ro/

membru220057

acum 11 ani

Sarut-mana fetita mea timp de 2 ani a facut febra foarte mare am mers cu ea la doctor tot timpul pe baza de urgenta permanent i sa administrat antibiotic(cefalosporene) a facut o alergie foarte mare am fost trimisa de urgenta la spitalul din Judetul Iasi acolo a fost diacnosticata cu virus la ficat estem-barr, si cu citomegalovirus - si situatia e tot la fel raceste foarte des si face rosu in git sunt disperata.
Va rog ajutatima!!!