IgE 721 si igA 0,11 copil 2 ani?

Alergii

Postata de MembruMobileApp1514483680 cu 6 ani in urma.

Buna ziua. Valorile de mai sus au iesit in urma analizei de sange, baietelului meu in varsta de 2 ani. De alergie respiratorie(acarieni, graminee, par caine si pisica, praf) am aflat in mai si ii dau Aerius. Conform valorilor igE si igA, imi poate detalia cineva cu ce anume ne confruntam si ce ar trebui facut ?La igA vad ca e sub valoare si inseamna deficienta de imunoglobulina A..

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.