Histamina

Alergii

Postata de Lenardgabriella cu 11 ani in urma.

Buna ziua! Sunt sub tratament impotriva sindromului de histamina prin deficit de diaminooxidaza si Helicobacter pylori Intrebarea mea ar fi ca in timpul tratamentului pot sa fac masaj anticelulitic foarte intens sau este contraindicat afectiunile fizice ale pielii

Raspunsuri (2)

Doctorulstietot

acum 10 ani

Pe toata perioada tratamentului si cel putin o saptamina dupa ar fi de dorit sa nu faci masaj, sa nu utilizezi nici o crema, sa nu te fardezi. Toate pot deveni alergizante.

alexa

acum 10 ani

Spune-mi te rog ce tratament faci pentru acest sindrom,imi e de mare folos sa stiu ca sa fac o comparatie cu ce am eu.Multumesc din suflet!