helppp

Alergii

Postata de blaster86m cu 13 ani in urma.

am o alergie de care nu scap de mai bine de o luna...este provocata de aerul dintr.o zona, dar asa faceam si cand eram mic, insa trecere repede. acum am luat zeci de pastile, injectii, insa tot nu trece..ce pot face?

Raspunsuri (4)

Ioan Dumitrescu

acum 13 ani

Ce contine aerul din acea zona ?

blaster86m

acum 13 ani

e din zona bacaului, eu sunt din galati. Acolo am bunicii. Nu cred k are ceva special aerul, blande ca acestea face si fratele meu, si verisorul meu....chestia e ca inainte imi trecea repede. Acum varului meu i.a trecut in 2 zile....si in ultimii ani nu am patit pt k nu stateam mai mult de o noapte. acum am stat 3 nopti..si nu imi mai trece

Csara

acum 13 ani

Daca tot faci de ani de zile alergii, cred ca ar fi fost indicat sa faci un test alergologic sa stii sigur la ce anume esti alergic si sa eviti sa te expui la anumiti alergeni. Tratamentul pe care l-ai urmat si de data asta, este acelasi care a avut efect in situatii anterioare?

blaster86m

acum 13 ani

stiu la ce anume sunt alergic! strict la aerul din acea zona, in alta parte nu patesc nimic! inainte nu luam nici o pastila si imi trecea imediat...acum insa nici cu zeci de pastile si etc nu a trecut...deci nimeni nu stie ce e, cum sa scap....